Müjdat KEÇECİ

Müjdat Keçeci 1947 yılında Denizli’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Denizli’de yaptı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1970 yılında mezuniyetinin ardından, iş yaşamına serbest avukat olarak başladı ve hukuk alanındaki çalışmalarını 10 yıl sürdürdü. 1980 yılından sonra İktisat Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı, Ergür Kablo A.Ş. yönetiminde aktif görev aldı. 1985 yılında Erbakır Elektrolitik Bakır Mamulleri Anonim Şirketi’nde Genel Müdür olarak göreve başladı.  Halen Erbakır A.Ş.’de Görevli Yönetim Kurulu Üyeliği ile çalışmalarına devam ediyor.

İstanbul Tahkim Merkezi Genel Kurulu ve Yönetim Kurulu’nda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni (TOBB) temsil ediyor.

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüren Müjdat Keçeci, TOBB Yüksek Koordinasyon Kurulu’nda ve TOBB Sanayi Odaları Konseyi’nde üye olarak görev yapıyor. Kobi Girişim Sermayesi ve Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Avrupa Birliği Türkiye İş Geliştirme Merkezleri (ABİGEM) ve Teknokent A.Ş.  yönetim kurullarında yer alıyor. Geçmiş yıllarda başkanlığını yaptığı Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) üyesi olan Keçeci’nin; Denizli Kültür ve Sanat Vakfı (DESAV) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV) kurucu üyeliği, Pamukkale Tenis Kulübü, Rotary Kulübü ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunları Derneği üyelikleri, Denizlispor eski dönem As Başkanlığı ve Denetim Kurulu üyelikleri bulunuyor.

Denizli ve Anadolu sanayiinin temsilcilerinden Müjdat Keçeci’nin aldığı ödüllerden bazıları ise şöyle;

  • Aralık 2011; İnfomag Dergisi tarafından her yıl yapılan araştırma sonuçlarına göre “Medyada adından en çok söz ettiren 80’inci iş insanı” seçildi.
  • Mayıs 2011; Vakıfbank ve Ekonomist Dergisi tarafından düzenlenen “Anadolu’nun En Etkili 50 İş İnsanı” ödüllerinde 4’üncülük ile onurlandırıldı.
  • Aralık 2009; Milli Prodüktivite Merkezi tarafından “Yılın işadamı” ödülü verildi.

 

  • Nisan 2007; İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Dünya Gazetesi tarafından “2006 Yılının İşletmecisi” seçildi.

Evli ve 2 erkek çocuk babası olan Müjdat Keçeci kitap okumayı, yüzmeyi, tenis oynamayı ve yelkenciliği vazgeçilmez hobileri arasında tanımlıyor.

Bültenimize abone olmak için mail adresinizi giriniz.

Loading