Egemen Gürcün

1982 yılında Çorlu’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2004 yılında mezun olmuştur. 2005 yılında İstanbul Barosunda Avukatlık Stajını tamamlamış ve 2007 yılında Amsterdam Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Uluslararası Hukuk ve Avrupa Birliği Hukuku Tezli Yüksek Lisans programında Avrupa Birliği İş Hukuku (European Business Law) uzmanlık dalından mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitiminin esasını Rekabet Hukuku, Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Vergi Hukuku ve İş Hukuku konuları oluşturmaktadır.
Av. Egemen Gürcün, 2008 yılından bu yana Çerkezköy’de avukatlık faaliyetleri yürütmekte olup ağırlıklı olarak Ticaret Hukuku, Bankacılık ve Sigorta Hukuku ile İş Hukuku alanlarında çalışmalar yapmaktadır.
2018-2022 tarihleri arasında Tekirdağ Barosu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Av. Egemen Gürcün, 2022 Ekim ayında Tekirdağ Barosu Başkanlığına seçilmiştir. Başkan Yardımcılığı döneminde Tekirdağ Barosu Tahkim Komisyonunun kurulmasına öncülük etmiş ve Komisyon Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Komisyon faaliyetleri kapsamında tahkimin yaygınlaştırılması için çalışmalar yürütmüştür. İki dönem Tekirdağ Barosu Staj Eğitimi kapsamında Tahkim Hukuku dersleri vermiştir. 2019 yılında arabulucu olan Avukat Egemen Gürcün, İstanbul Tahkim Merkezi Vekalet Uyuşmazlıkları Komisyonunda kuruluşundan bu yana yer almaktadır. Tahkim alanında çok sayıda ulusal ve uluslararası konferans ve eğitimlere katılmıştır.
Av. Egemen Gürcün evli ve iki kız çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Bültenimize abone olmak için mail adresinizi giriniz.

Loading