Bernard Hanotiau

ISTAC Milletlerarası Tahkim Divanı üyesi olan Prof. Dr. Hanotiou, Belçika Tahkim Merkezi (CEPANI) ve Londra Tahkim Merkezi (LCIA) eski başkan yardımcısıdır.

Aynı zamanda SIAC ve DIAC Divan üyesi, Singapur Denizcilik Hakemler Odası Usul Komitesi ve HKIAC Uluslararası Danışma Kurulu üyesi olan Prof. Dr. Bernard Hanotiau, ayrıca Belçika Adalet Bakanlığı’ndan sertifikalı bir arabulucudur.

Prof. Dr. Hanotiau dünyanın birçok yerinde hakem, avukat ve uzman olarak üç yüz elliden fazla milletlerarası tahkimde görev yapmıştır. Devlet ve devlet kurumlarının taraf olduğu yatırım uyuşmazlıkları, yüksek teknoloji ve telekomünikasyon, inşaat ve gayrimenkul projeleri, petrol, gaz ve maden şirketlerinin yer aldığı enerji projeleri, ilaç sanayisi, havayolu ve demiryolu şirketleri, GSM operatörleri, bankalar ve finans şirketleri ile dağırım sözleşmelerindne kaynaklanan uyuşmazlıklarda, Prof. Dr. Hanotiau sıklıkla hakem olarak atanmaktadır.

Prof. Dr. Hanotiau, milletlerarası tahkim alanındaki uluslararası saygınlığa sahip birçok dergide yayın kurulu üyesi olup; milletlerarası tahkim ve milletlerarası ticaret alanında yayınlanmış çok sayıda eseri bulunmaktadır. Belçika’daki Louvain Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde kıdemli profesör olan Prof. Dr. Hanotiau, aynı üniversitede ders vermeyi sürdürmektedir.

Yüksek lisansını 1973’te Columbia Üniversitesi’nde tamamlayan Prof. Dr. Hanotiau doktorasını Belçika’daki Louvain Üniversitesi’nde yapmış ve Mart 2011’de,  GAR’ın “Yılın Tahkimcisi” ödülünü almıştır.

Bültenimize abone olmak için mail adresinizi giriniz.

Loading