Cemile Demir Gökyayla

Prof. Dr. Gökyayla, UNCITRAL, ICC, ICSID, DIAC ve ITOTAM Tahkim Kuralları başta olmak üzere yerli ve milletlerarası çok sayıda tahkim yargılamasında hakem ve taraf vekili olarak görev yapmıştır.

Prof. Dr. Gökyayla, Avrupa, Orta Doğu, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Türkiye’nin de aralarında yer aldığı Avrupa Birliği, Avrupa Yatırım Bankası, Asya Kalkınma Bankası, JBIC ve Dünya Bankası tarafından finanase edilen karayolu, raylı sistem, gayrimenkul, altyapı, enerji santrali, doğalgaz depolanması gibi çok sayıda inşaat projeleri ile otomasyon sistemleri ile SCADA sistemlerinden kaynaklanan uyuşmazlıklarda görev almıştır.

Milletlerarası tahkim, milletlerarası dağıtım sözleşmeleri ve inşaat hukuku, Prof. Dr. Gökyayla’nın temel çalışma konularını teşkil etmektedir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Gökyayla, milletlerarası tahkim, yabancı yatırım, milletlerarası ticaret ve milletlerarası özel hukuk derslerini vermektedir. Prof. Dr. Gökyayla’nın, Milletlerarası Tahkimde Belge İbrazı, Milletlerarası Özel Hukukta Tek Satıcılık Sözleşmeleri, yabancı mahkeme kararlarının tanınması ve tenfizi ile milletlerarası aile hukuku alanında yazılmış çok sayıda eseri bulunmaktadır.

Bültenimize abone olmak için mail adresinizi giriniz.