Tahkim Okulu (14. Panel) Gerçekleştirildi

İstanbul Tahkim Merkezi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı iş birliği ile düzenlenen Tahkim Okulu programında 14. Panel 26 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Şubat ayı panelimizin konusu “Arabuluculuk-Tahkim (Med-Arb) ve ISTAC Kuralları” idi.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sibel Özel moderatörlüğünde düzenlenen panelde, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Zeynep Ülkü Kahveci “Med-Arb” konusunda konuşma yaparken, ISTAC Genel Sekreteri Av. Yasin Ekmen ISTAC Kuralları hakkında sunum yaptı.

ISTAC Yönetim Kurulu Başkanı ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ziya Akıncı ile Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Erkan da panele yorumcu olarak katıldılar. Geleceğin tahkim hukukçuları paneli yoğun ilgiyle izledi.

Önümüzdeki aylarda gerçekleşecek olan Tahkim Okulu panelleri ise “Dava Açmama Emirleri (Anti-Suit Injunction)”, “Acil Durum Hakemi”, “Tahkimde Geçici Hukuki Koruma Önlemleri” ve “Tahkimde Yargılama Giderleri ve Masraflar” konularına dair olacak. Paneller serisi her ayın son çarşambası saat 18:00 ile 21:15 arasında, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Göztepe Yerleşkesinde gerçekleşiyor. Bu yıl gerçekleştirilecek 9 panelden 7 ve daha fazlasını izleyecek olanlara katılım belgesi verilecek.

 

 

Bültenimize abone olmak için mail adresinizi giriniz.

Loading