12 Aralık 2016- ISTAC & TRAC Ortak Konferansı

12 Aralık 2016 Pazartesi günü ISTAC ile Tahran Bölgesel Tahkim Merkezi (TRAC) işbirliğinde düzenlenen konferansta, Prof. Dr. Pierre Mayer, Prof. Dr. Georges Affaki, Dr. Hamid Gharavi, ISTAC Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı, TRAC Başkanı Dr. Oveis Rezvanian, İran Adalet Bakanlığı Temsilcisi Prof. Dr. Mohsen Mohebi ve Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Paris ve Tunus temsilcilerinin aralarında bulunduğu tahkimin önemli isimleri Paris’te buluştu.
 
Konferansa ayrıca, Ürdün eski Başbakanı ve Adalet Divanı eski Başkan Yardımcısı hukukçu Awn Shawkat Al-Khasawneh,
OECD Daimi Büyükelçisi ve eski Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Adalet Bakanlığı Paris Ataşesi Abdullah Aydın, Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdür Yardımcısı Murat Alıcı, ISTAC Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu, ISTAC Yönetim Kurulu üyeleri Müjdat Keçeci, Rifat Bacanlı ve ISTAC Genel Sekreteri Candan Yasan katıldılar.
 
Konferansta, ISTAC’ın Ortadoğu ve Avrupa arasında köprü olarak önemli bir boşluğu dolduracağı vurgulandı. Türkiye’nin tahkim merkezi olarak bölgesel avantajlarına dikkat çekildi. Yabancı yatırımlar açısından mevzuatta yapılan iyileştirmeler ve yatırım teşvikleri açıklanırken, Türkiye ekonomisinin potansiyeli anlatıldı. Özellikle ticari uyuşmazlıkların çözümünde yeni bir alternatif olarak etkinliğini artıran ISTAC’ın, yatırımcılar nezdinde güven telkin eden tarafsız konumu değerlendirildi. Milletlerarası Tahkim Divanı’nda yer alan dünya çapındaki hukukçularıyla ISTAC’ın güvenilirliğini ve tarafsızlığını ortaya koyduğu vurgulandı.
istac-paris_1 istac-paris_2 istac-paris_3 istac-paris_4 istac-paris_5 istac-paris_6 istac-paris_7 istac-paris_8 istac-paris_10

Bültenimize abone olmak için mail adresinizi giriniz.

Loading