ISTAC Tahkim Kuralları 4. GAR Live Istanbul’da Tüm Dünya ile Paylaşıldı

“4. GAR Live Istanbul: Introducing the ISTAC Rules” Konferansı, 24 Haziran 2016 tarihinde İstanbul’da başarıyla gerçekleşti.

ISTAC Tahkim Kuralları’nın uluslararası arenada lansmanının yapıldığı konferansa, ISTAC Milletletlerarası Divan Üyeleri Prof. Dr. Bernard Hanotiou ile Dr. Hamid Gharavi de katıldı.

TBB Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun katılımıyla şeref verdiği konferansa, yerli ve yabancı çok sayıda avukat, akademisyen ve uzman iştirak etti.

Konferans, Jean-Claude Najar (Lazareff Le Bars) ve ISTAC Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı’nın açılış konuşmalarıyla başladı.

Prof. Dr. Ziya Akıncı’nın yönettiği ilk oturumda, ISTAC Danışma Kurulu üyesi Dr. İsmail Esin, ISTAC Milletlerarası Divan Üyeleri Dr. Hamid Gharavi ve Prof. Dr. Bernard Hanotiau ile Av. Celal Savaş (Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş) tarafından, ISTAC Tahkim Kuralları’nın yapısı, milli ve milletlerarası tahkimde sunduğu avantajlar açıklandı.

TBB Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun konuşmasıyla sona eren ilk oturumda, Prof. Feyzioğlu, TBB olarak ISTAC’ı desteklediklerini ve birlikte çalışacaklarını ifade etti.

Reza Mohtashami (Freshfields Bruckhaus Deringer) ve Anne Véronique Schlaepfer (White & Case) tarafından yönetilen ikinci oturumda, katılımcıların ISTAC Tahkimi ve Tahkim Kuralları hakkındaki soruları cevaplandı.

Tahkimde tanık ve bilirkişiyi konu alan ve Jean-Claude Najar’ın başkanlığını yaptığı son oturumda, ISTAC Genel Sekreteri Dr. Candan Yasan, ISTAC Tahkiminde tanık ve bilirkişi başlıklı sunum yaptı.

GAR_Fotor

 

13524487_1027478413996175_7847597789775514045_n

GAR_Fotor_8

 

Bültenimize abone olmak için mail adresinizi giriniz.

Loading