Gary Born

Gary Born, dünyaca ünlü bir uluslararası tahkimci ve akademisyendir. Uluslararası tahkim alanında büyük bir otorite olarak kabul edilen Born, 675’ten fazla tahkim davasında taraf vekilliği yapmış ve hakem olarak görev almıştır. Born, aynı zamanda 2015-2021 yılları arasında Singapur Uluslararası Tahkim Merkezi (SIAC) Divan Başkanı olarak görev yapmıştır. Born, Hong Kong Uluslararası Tahkim Merkezi (HKIAC) Uluslararası Danışma Kurulu üyesi ve New York Uluslararası Tahkim Merkezi (NYIAC) Uluslararası Danışma Kurulu üyeliği gibi birçok diğer uluslararası tahkim merkezlerinde de görevlerini sürdürmektedir.

Born, Wilmer Cutler Pickering Hale and Dorr LLP’nin ortağı olup, Uluslararası Tahkim ekibinin liderliğini yapmaktadır. Bununla birlikte, akademik çalışmalarıyla da tanınan Born, Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi ve Georgetown Üniversitesi gibi saygın üniversitelerde uluslararası tahkim konusunda dersler vermiştir. “International Commercial Arbitration” ve “International Arbitration: Law and Practice” adlı kitapları, uluslararası tahkim alanında temel referans kaynakları olarak kabul edilmektedir.

Global Arbitration Review tarafından verilen ilk “Advocate of the Year (Yılın Avukatı)” ödülünü almış ve Client Choice tarafından birkaç kez “En İyi Uluslararası Tahkim Uygulayıcısı” ve Best Lawyers tarafından “Londra Yılın Uluslararası Tahkim Avukatı” olarak seçilmiştir. Ayrıca, Legal Media Group onu “Dünyanın En İyi Uluslararası Dava Avukatı” olarak belirlemiştir.

Bültenimize abone olmak için mail adresinizi giriniz.

Loading