5 Şubat 2018- ISTAC & TIM Basın Buluşması

Türkiye’nin tahkim merkezi ile iş dünyasının ihracat gücü TİM, 5 Şubat günü birlikte düzenledikleri basın buluşmasında ekonomi medyasının karşısına çıktı. Her iki kurum, küresel ticarette Türkiye’yi temsil eden ihracatçı firmalar arasında tahkim kullanımını yaygınlaştırmak için işbirliği mesajı verdi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Firmalarımızı yurt dışı tahkim merkezleri yerine ISTAC’ı kullanmaları için yönlendireceğiz, bu yönde çağrı yapacağız” dedi.  ISTAC Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı ise, Başbakanlık Genelgesi ve kamu ihalelerinde mevzuat değişikliği sonrası ISTAC’ın kendi kalesinde güçleneceğini ve bölgenin en önemli tahkim merkezi olacağını vurguladı.

İhracatçılar ve Türkiye için tahkimin konuşulduğu basın buluşmasına, ISTAC ve TİM’in Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu, ISTAC Yönetim Kurulu Üyeleri Müjdat Keçeci, Av. Rıfat Bacanlı, ISTAC Genel Sekreteri Dr.  Candan Yasan Tepetaş, TİM Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki ve Genel Sekreter Yardımcısı Cihat Gök de katıldı.

Bültenimize abone olmak için mail adresinizi giriniz.

Loading