ISTAC, Kütahya ve Aydın Barosu Konferanslarıyla Avukatları Tahkime Davet Etti

İstanbul Tahkim Merkezi’nin başlattığı “Baro Konferansları”, Şanlıurfa’nın ardından Kütahya ve Aydın etkinlikleriyle devam etti. “Uyuşmazlıkların Etkin Çözümü: Tahkim” başlığıyla düzenlenen konferanslar, avukatlardan yoğun ilgi gördü.

Kütahya Barosu’nda gerçekleşen konferansa ev sahipliği yapan Baro Başkanı Av. Ahmet Atam, açılış konuşmasında avukatlık mesleği için tahkimin önemini vurguladı.  Aydın’da düzenlenen konferansta konuşan Baro Başkanı Av. Gökhan Bozkurt da Aydınlı meslektaşlarını tahkime ilgi göstermeye çağırdı.

ISTAC Yönetim Kurulu Üyesi Av. Rıfat Bacanlı ve ISTAC Genel Sekreteri Dr. Candan Yasan Tepetaş, her iki konferansta yaptıkları sunumlarla tahkimi anlattılar; “ISTAC tahkiminin uyuşmazlıklarda hızlı, etkin ve hesaplı çözüm adresi olduğunu” vurguladılar. Ayrıca katılımcıların sorularını yanıtlayarak, İstanbul Tahkim Merkezi’nin avukatlara sunduğu avantajlar hakkında bilgi verdiler.

ISTAC Yönetim Kurulu Üyesi Bacanlı, “Herkes İçin Tahkim diyoruz. Barolarımızın da desteğiyle konferans ve seminerlerimiz yurt genelinde devam edecek” dedi. Genel Sekreter Tepetaş da, “Türkiye’nin tahkim merkezi olarak ISTAC avukatlarımızın hizmetinde… Baro buluşmalarımız ile avukatlar arasında tahkim farkındalığını artırmayı hedefliyor, meslektaşlarımızı bu alanda etkin olmaya davet ediyoruz” mesajını verdi.

Bültenimize abone olmak için mail adresinizi giriniz.