‘Tahkim Okulu’ Panellerinde İkinci Dönem Başladı

İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı ile ortaklaşa gerçekleştirilen “Tahkim Okulu” paneller serisi yeni eğitim döneminde de sürdürülüyor. İkinci dönemin ilk paneli, 30 Ekim 2019 tarihinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ev sahipliğinde yapıldı.

Yeni dönemin ilk panelinde açılış konuşmalarını M.Ü. Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Erkan ve ISTAC Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı yaptı.

Doç. Dr. Mustafa Erkan konuşmasında, 4 yıl olarak planlanan paneller serisi ile tahkime her yönüyle değinmeyi hedeflediklerini vurgularken, bu etkinlikte kendilerine destek veren ISTAC’a ve katılımcılara teşekkür etti. İstanbul Tahkim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı ise, tahkimin günümüz yargı dünyasında önemli bir konuma geldiğini belirtirken, yeni kurulmuş olmasına karşın ISTAC’ın pek çok zoru başardığını ifade etti. Prof. Akıncı, bu paneller serisinin düzenlenmesine katkıda bulundukları için onur duyduklarını söyledi.

“Tahkim Okulu”nun 10. Paneli, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sibel Özel moderatörlüğünde iki oturumda gerçekleşti. “Şirketler Hukuku Uyuşmazlıklarının Tahkimle Çözümü” konulu ilk oturumda Paksoy Avukat Bürosu’ndan Av. Doğuhan Uygun ve Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Ar. Gör. Cem Veziroğlu konuşmacıydı. İkinci oturumda ise ISTAC Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolga Ayoğlu genç akademisyen ve hukukçuların çalışmalarını yorumladı.

Her ayın son Çarşamba günü düzenlenen Tahkim Okulu panellerinde, genç bir akademisyen ve genç bir uygulamacı tahkim konusunda sunumlar gerçekleştiriyor. Aynı panelde kıdemli akademisyen ve kıdemli uygulamacılar ise, tahkim tecrübeleriyle genç meslektaşların sunumlarında ele aldıkları konuları yorumlayıp değerlendiriyor. Panellere pek çok akademisyenin yanı sıra avukatlar ve hukuk öğrencileri yoğun ilgi gösteriyor. Bu yıl gerçekleştirilecek 9 panelden 7’si ve daha fazlasını izleyenlere katılım belgesi verilecek. Tahkim Okulu panellerine kayıt için şu adreslere başvurulabilir;

http://etkinlik.marmara.edu.tr/tahkimokulu

http://istac.org.tr/tahkimokulu@gmail.com

Bültenimize abone olmak için mail adresinizi giriniz.