29-30 Nisan 2017- Geleceğin Hukukçuları “Tahkim” İçin Yarışıyor

İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) ilk kez hukuk öğrencilerini tahkim farazi dava yarışmasında buluşturuyor.

Zorlu Holding’in destekleriyle düzenlenen yarışma organizasyonuna ISTAC’ın genç hukukçuları imza attı. İstanbul Tahkim Merkezi tarafından henüz kuruluş aşamasında oluşturulan “Genç ISTAC”, Türkiye’de ve yurt dışında tahkim ve arabuluculuk alanında çalışan veya çalışmak isteyen, 40 yaş altı gençler arasında işbirliği ve iletişim platformu olarak hızla büyüdü. Bugünkü aşamada üye sayısı 1820’ye ulaşan platform, yurt çapında en büyük farazi dava yarışmasını hayata geçiriyor.

Türkiye’deki üniversitelerin hukuk fakültelerinden 42 takımın katılacağı “Genç ISTAC Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması”nda, 230 öğrenci birincilik hedefiyle ter dökmeye hazırlanıyor. 42 ekip gerçek bir tahkim yargılamasında olduğu gibi, davacı ve davalı olarak dilekçelerini sundu. 29-30 Nisan tarihlerinde ise “söz savunmada” olacak ve yarışmanın duruşma aşamasına İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü ev sahipliği yapacak.

29 Nisan Cumartesi günü 42 takım duruşmalarda karşı karşıya gelecek. Tahkim alanında uzman akademisyenlerin yanı sıra, önde gelen hukuk bürolarından avukatlar geleceğin hukukçuları yarışırken hakemlik görevinde bulunacak.

Elemeler sonucu ilk 8’e kalan ekipler, 30 Nisan Pazar günü final mücadelesine girecek. İstanbul Tahkim Merkezi Başkanı olarak benim de hakemlik yapacağım yarı final ve final duruşmalarına, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Av. Kürşat Karacabey ve İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan hakem olarak katılacak. Zorlu Holding Hukuk Direktörü Özlem Gelbal Uluışık da final duruşması ve ödül töreninde yarışmacı öğrencilerle birlikte olacak.

Yarışmada 4 farklı kategoride birinciliği kazanan genç hukukçuları, ödül ve sertifikalarıyla birlikte sürpriz hediyeler bekliyor.

Yarışma programına bu linkten ulaşabilirsiniz: GTAY Program

Bültenimize abone olmak için mail adresinizi giriniz.