17-18 Şubat 2018- 7. Istanbul Willem C. Vis “Pre-Moot” Yarışması

Willem C. Vis Uluslararası Farazi Ticari Tahkim Yarışması, uluslararası ticaret hukuku eğitimini ve uluslararası ticari uyuşmazlıkların tahkim yoluyla çözümünü teşvik etmek amacıyla bu sene 25. kez Viyana’da gerçekleştirilecektir. Yarışmaya ilişkin ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Dünyanın her yerinden üç yüzün üzerinde hukuk fakültesinin katıldığı ve alanının en kapsamlı ve prestijli farazi dava yarışmalarından biri olan Vis Uluslararası Farazi Ticari Tahkim Yarışması öncesinde, hukuk fakülteleri ve hukuk büroları tarafından öğrencilerin yarışmaya hazırlanmaları amacıyla ulusal ve uluslararası ön çalışmalar (“pre-moot”) düzenlenmektedir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi de İstanbul Tahkim Merkezi’nin destekleriyle Türkiye’den yarışmaya katılan takımların yer aldığı ulusal Pre-Moot düzenlemektedir.

Etkinlik, bu yıl 12 üniversitenin (Altınbaş, Ankara, Ankara Yıldırım Beyazıt, Bahçeşehir, Bilkent, Galatasaray, İstanbul, İstanbul Bilgi, İstanbul Şehir, Kadir Has, Koç, MEF Üniversiteleri) katılımıyla, 17-18 Şubat tarihlerinde BİLGİ Hukuk Fakültesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecektir. Organizasyona akademisyen ve Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarındaki uygulamacılardan oluşan hakemler destek vermektedir.

Bültenimize abone olmak için mail adresinizi giriniz.