1 Şubat 2018- ISTAC & TRAC Ortak Konferansı

İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) ile Tahran Bölgesel Tahkim Merkezi’nin (TRAC) Üçüncü Ortak Konferansı, 1 Şubat 2018 Perşembe günü İstanbul’da düzenleniyor.

Paris ve Tahran’dan sonra İstanbul’da gerçekleşecek bu konferansta, her iki kurumun kuralları ve avantajlarının tanıtılması ve bu kurumların, diğer bölgesel tahkim merkezleri ile uluslararası tahkim kurumlarına nazaran milletlerarası uyuşmazlıkların çözümlenmesinde neden daha iyi bir alternatif sunduklarını açıklama amacı taşıyor.

Yarım günlük bu programa, avukatlar, tahkim uygulamacıları, akademisyenler ile iş dünyasının katılımı amaçlanmaktadır.

Konferansta, Prof. Dr. Metin Feyzioğlu (Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı), Dominique Perben (Fransa önceki Adalet Bakanı, Betto Seraglini Hukuk Bürosu Ortağı), Prof. Dr. Ziya Akıncı (ISTAC Başkanı), Dr. Hamid Gharavi (Derains & Gharavi Hukuk Bürosu, ISTAC Divan Üyesi), Prof. Dr. Ercüment Erdem (Ticaret Hukuku Profesörü, Erdem & Erdem Hukuk Bürosu Kurucu Ortağı, ISTAC Danışma Kurulu Üyesi), Dr. Oveis Rezvanian (TRAC Başkanı), Prof. Dr. M.J. Ghanbari (Behesti Üniversitesi Hukuk Profesörü) ve Aiman Odeh (Ürdün önceski Adalet Bakanı, Bakr & Odeh Advocates & Legal Consultants Hukuk Bürosu Ortağı) yer alacaklardır.

 

Bültenimize abone olmak için mail adresinizi giriniz.